От 8 октомври започват продажбите на iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 13 и iPhone 13 mini в Технополис. Веригата за поредна година е избрана от Apple за партньор в лансирането на новото поколение iPhone. Освен в хипермаркетите, клиентите могат да закупят новите устройства и от онлайн магазина www.technopolis.bg.
iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max се отличават с 6.1 и 6.7-инчови Super Retina XDR дисплей панели, но с редуциран размер на пространството, в което са разположени говорителят, системата за лицево разпознаване, предната камера и всички останали сензори. По този начин видимото пространство на дисплеите става по-голямо спрямо предходното поколение. Това се отнася и за iPhone 13 и iPhone 13 mini, чиито размери са 6.1 и 5.4 инча, съответно. Технологията им е Super Retina XDR, a пространството със сензорите и TrueDepth камерата може да се похвали с 20% по-малък размер.
Във всеки от новите iPhone модели се крие 6-ядрена A15 Bionic процесорна разработка с вграден 16-ядрен Neural Engine, способен да извършва 15,8 трилиона операции в секунда. Интерес представлява тройната система от камери в iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max. Новият телефото обектив предоставя опция за 6х оптично приближаване, ултра широкият се отличава с автоматичен фокус и възможност за макрофотография на обекти на разстояние от само 2 см, а третият обектив е със система за стабилизиране.
Системата от камери при iPhone 13 и iPhone 13 mini е двойна - един 12 мегапикселов обектив и един ултра широк със система за стабилизиране, която цели да редуцира трептенето по време на снимки.
Всяко от новите устройства разполага с вграден 5G модем. Паметта за съхранение при iPhone 13 и iPhone 13 mini стартира от 128 GB. Моделите се предлагат и във вариант с 256 GB и 512 GB. Линията iPhone 13 Pro и iPhone 13 Pro Max може да се похвали със същите варианти памет за съхранение, плюс опцията от 1TB.
Цените на iPhone 13 в Технополис започват от 1799 лв., а на iPhone 13 Pro – от 2339 лв. за моделите със 128 GB. iPhone 13 mini и iPhone Pro Max стартират от 1599 лв. и 2539 лв., съответно, за вариантите им със 128 GB памет.
Освен продажбите на новите модели iPhone 13, на 8 октомври, след 15.00 ч., в Технополис стартират предварителните поръчки за новия Apple Watch Series 7. Той се различава от предишното поколение с по-голям размер на екрана. За да достигне заряд на батерията от 80%, са необходими само 45 минути. Предлага се отново в два размера на екрана, но този път с 1 мм по-големи – 41 и 45 мм. Корпусът се отличава с плоска основа и по-заоблени ъгли, а кристалното стъкло е много по-издръжливо. Ще бъде наличен в пет красиви цвята - черен (midnight), бял (starlight), зелен, син и червен (PRODUCT) RED. Официалните продажби за България стартират на 15 октомври.
Новите смарт часовници Apple Watch Series 7 ще се предлагат в Технополис на цени - 829 лв. за размер 41mm и 899 лв. за 45mm, съответно.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow се срина с над 900 пункта, разпродажбите в сектора на чиповете се засилиха
САЩ тайно са помогнали за износа на над 100 млн. барела петрол през Ормузкия проток
OpenAI се присъединява към IPO манията за изкуствен интелект за 3,6 трлн. долара
Porsche няма да произвежда изцяло електрическа версия на 911
Експерт: До 2030 г. AI и центровете за данни може да консумират ток колкото цяла Япония
Правителството осигури над 25 млн. евро по бюджета на Фонд „Земеделие“
Рецепта по турски: Плачещ сладкиш
Късна емисия
Рибите, които трябва да ядем по-често
Нови възможности за съвместни проекти в киното между Индия и България
Йотова: България очаква Северна Македония да изпълни критериите за членство в ЕС
Тайсън Фюри избесня
ЦСКА ще играе първите си мачове в Лига Европа на стадион "Васил Левски"
Дунав Русе пусна абонаментни карти по 120 и 160 евро
Бленджини: Не бяхме готови да страдаме
Ден преди Мондиал 2026 американските бумъри питат „Кой е Меси?“
Вицешампионът България стартира Лигата на нациите с обрат и загуба от дебютанта Белгия
Испанска рецепта за хрупкави чушлета Падрон (pimientos de Padrón)
Дневен хороскоп за 11 юни, четвъртък
6 зодии с много късмет до края на юни
Експлозия от десени за лято 2026 (+Снимки)
Погрижете се за домашния уют с шест ТОП сезонни оферти от HomeMax
Коста Каракашян завършва юбилейния пети сезон на Karakashyan & Artists с наградени спектакли и международни участия
Ново европейско проучване: Българите са против приемането на Украйна в ЕС
До 2035 г. България ще увеличи разходите за отбрана на до 5% от БВП
"Коперник": Преживяхме вторият най-топъл май в историята
Как реагира светът на новината, че спираме да пращаме оръжия на Украйна
Фен събра бири от всички страни на Световното първенство и предизвика сензация
Забраниха да се вдигат цените без ясна обосновка
Ледникът на Страшния съд се топи все по-бързо
Откриха ген, устойчив на антибиотици, в Средиземно море
В Слънчевата система може да е имало още две планети гиганти
Започнаха първите изпитания на „еликсир на младостта“ върху човек
Край Шанхай заработи първият подводен център за данни, захранван от вятър
Планетата е заплашена от екстремни горещини и хаос